Aquademi Dalış Kulübüne üye kayıtları başlamıştır. Bizi Arayın: +90 530 541 1234 / +90 532 789 4838 / +90 542 324 03 33|info@aquademi.net
Loading...
Dalış Kursları 2018-04-26T22:16:08+03:00

Dalış eğitimi almaya karar verdiniz mi?

İletişim

TSSF-CMAS Dalış Kurslar

Merkezimiz, TSSF/CMAS Dalış kurslarını yürütme ve sertifikalandırma yetkisi olan bir merkezdir.

CMAS (Confederation Mondiale Des Activites Subaquatiques)
Dünya Sualtı Ativiteleri Konfederasyonu

CMAS, 1959 yılında içinde Jacques Cousteau’nun da bulunduğu bir grup tarafından kuruldu. Bu kurum dünyadaki dalış eğitimi ve dalış aktivitesi standartlarını belirleyen amatör bir otorite konumundadır. Ülkelerin sualtı federsyonları CMAS’ a bağlıdır. Üyesiolan ülkelerdeki sportif sualtı etkinliklerini standart hale getirmek ve daha da geliştirmek için çalışmalarını sürdüren CMAS’ a, 5 kıtada 83 ülkenin federasyonu bağlı bulunmaktadır.Türkiye Sualtı Sporları Federasyonumuz TSSF de bu konfederasyona bağlı olarak Türkiye’de dalış eğitimlerini ve aktivitelerini denetlemekte ve eğitmenler ile dalış merkezlerine bu konuda yetki vermektedir. Bu yüzden TSSF adı CMAS ile birlikde anılır ve TSSF/ CMAS ifadesi kullanılır.


Kurslarımız teorik ve sualtı eğitimleri olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Teorik dersler hafta içi 10:00 ile 18:00 saatleri arasında Mersin’deki ofisimizde üç gün süreyle devam etmektedir. (Katılımcı sayısına göre süre değişiklik gösterebilir.)

Teorik dersler tamamlandıktan sonra yapılan sınavdan en az 70 puan almanız gerekir. Sınav sonuçları birlikte değerlendirip, ardından konu tekrarı yapılır.

Sualtı çalışmaları: Dalışlar hafta sonları yapılmaktadır. Sualtı çalışmaları beş deniz dalışıyla tamamlanır. Yapılan son bir keyif dalışıyla eğitim tamamlanmış olur. Eğitimin tamamlanmasındaki ölçüt yaptığınız dalış sayısı değil; sizin yeterli seviyeye gelmeniz, yapmanız gereken tüm becerileri rahatça yapabilir hale gelmenizdir. Bu sebeple ücret talep etmeden dalış sayısı arttırılabilir.

İlk dört eğitim dalışınız kıyıdan gerçekleştirilir. Son iki dalışınız tekne veya botla yapılacaktır.

İhtiyacınız olan her türlü dalış ekipmanı dalış merkezimiz tarafından karşılanır.

Eğitim ücretinin yarısı kurs başlangıcında; kalanı ise eğitimi tamamladığınızda sizden talep edilir.

TSSF-CMAS Eğitmen Kursları

TSSF-CMAS Eğitmen Kursları

PADI Dalış Kursları

PADI (Professional Association of Diving Instructors)
Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği

PADI, Dünyanın en büyük dalıcı eğitim kuruluşu ve sportif dalış üyeliği organizasyonudur. Üyelik, dalış ticaretini, tatil köyü olanaklarını, akademik enstitüleri, eğitmen eğiticilerini, dalıcı eğiticilerini, dalıcıları, şınorkelcileri ve diğer su sporları katılımcılarını içerir. Profesyonel PADI üyeleri (dalış merkezleri, tatil köyleri, eğitim kurumları, eğitmenler, yardımcı eğitmenler, dalış liderleri) dünyadaki sportif dalıcıların büyük çoğunluğuna eğitim vererek her sene yaklaşık 800,000 sertifikalandırma gerçekleştirirler. PADI profesyonelleri, sualtı keşfini ve maceralarını, güvenliği ve yüksek endüstri standartlarını ve müşteri hizmetlerini koruyarak halka sunarlar.
PADI, Avustralya, Kanada, İsveç, Norveç, İsviçre, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde ki ofislerinde verdiği hizmetle uluslararası bir niteliğe sahiptir. PADI Worldwide (şirket merkezi) Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya’ da konuşlanmıştır. PADI ofisleri 175 bölge ve ülkede 100,000 profesyonel üye, 4500 dalış merkezi ve tatil köyüne hizmet vermektedir.

SSI (Scuba Schools International)

EFR İLk Yardım Kursları

EFR Hakkında

(EFR) Emergency First Response, dünyanın önemli ilk yardım organizayasyonlarının bir çoğunu temsil eden ve standartlarını belirleyen uluslararası standartlar grubu ILCOR tarafından tanınan ve desteklenen bir kuruluştur.

Emergency First Response, CPR, Otomatik Harici Elektroşok ve İlk Yardım alanlarında en hızlı büyüyen bir uluslararası eğitim kuruluşudur. Kendini, herkesin birer kurtarıcı olabilmesine adayan Emergency First Response kurslarında, yetişkin, çocuk ve bebek CPR’ları, ilk yardım teknikleri, Otomatik Harici Elektroşok (AED) ve acil oksijen kullanımı gibi konular öğretilmektedir. EFR ayrıca, işyerleri için de özel İlk Yardım Kursları vermektedir. Bu kurslar, o işyerinin standartlarına uyacak şekilde düzenlenen uluslararası güvenlik kurslarıdır ve oldukça esnek bir programdır. Yani işyeri kendi zamanı ve içeriğine göre kursu belirleyebilir. Kurslar tek başına veya birleştirilerek yapılabilir. Firmanın ödül almış kursları, modern eğitim malzemeleri ve multimedya ekipmanları, öğrencilerde bir güven duygusu yaratır ve karşılarına çıkabilecek medikal bir acil durum karşısında hemen cevap verebilmelerini sağlar.

Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan iş yerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, “İlk Yardım Yönetmeliği”ne göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlk yardım Eğitimi” sertifikası almış “İlk yardımcının bulundurulması zorunludur.”

Eğitim Verdiğimiz Tüplü Dalış Disiplinleri

Detaylı bilgi için bize ulaşınız. İrtibat: +90 530 541 1234 / +90 532 789 4838

Dalış kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?

Lütfen öğrenmek istediğiniz konuları bize yazınız. Teşekkür ederiz.

[contact-form-7 id="109"]