Aquademi Dalış Kulübüne üye kayıtları başlamıştır. Bizi Arayın: +90 530 541 1234 / +90 532 789 4838 / +90 542 324 03 33|info@aquademi.net

TSSF-CMAS Dalış Kursları

TSSF-CMAS Dalış Kursları 2018-04-26T22:17:03+03:00

Merkezimiz, TSSF/CMAS Dalış kurslarını yürütme ve sertifikalandırma yetkisi olan bir merkezdir.

CMAS (Confederation Mondiale Des Activites Subaquatiques)
Dünya Sualtı Ativiteleri Konfederasyon

CMAS, 1959 yılında içinde Jacques Cousteau’nun da bulunduğu bir grup tarafından kuruldu. Bu kurum dünyadaki dalış eğitimi ve dalış aktivitesi standartlarını belirleyen amatör bir otorite konumundadır. Ülkelerin sualtı federsyonları CMAS’ a bağlıdır. Üyesiolan ülkelerdeki sportif sualtı etkinliklerini standart hale getirmek ve daha da geliştirmek için çalışmalarını sürdüren CMAS’ a, 5 kıtada 83 ülkenin federasyonu bağlı bulunmaktadır.Türkiye Sualtı Sporları Federasyonumuz TSSF de bu konfederasyona bağlı olarak Türkiye’de dalış eğitimlerini ve aktivitelerini denetlemekte ve eğitmenler ile dalış merkezlerine bu konuda yetki vermektedir. Bu yüzden TSSF adı CMAS ile birlikde anılır ve TSSF/ CMAS ifadesi kullanılır.


 

Kurslarımız teorik ve sualtı eğitimleri olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Teorik dersler hafta içi 10:00 ile 18:00 saatleri arasında Mersin’deki ofisimizde üç gün süreyle devam etmektedir. (Katılımcı sayısına göre süre değişiklik gösterebilir.)

Teorik dersler tamamlandıktan sonra yapılan sınavdan en az 60 puan almanız gerekir. Sınav sonuçları birlikte değerlendirip, ardından konu tekrarı yapılır.

Sualtı çalışmaları: Dalışlar hafta sonları yapılmaktadır. Sualtı çalışmaları beş deniz dalışıyla tamamlanır. Yapılan son bir keyif dalışıyla eğitim tamamlanmış olur. Eğitimin tamamlanmasındaki ölçüt yaptığınız dalış sayısı değil; sizin yeterli seviyeye gelmeniz, yapmanız gereken tüm becerileri rahatça yapabilir hale gelmenizdir. Bu sebeple ücret talep etmeden dalış sayısı arttırılabilir.

İlk dört eğitim dalışınız kıyıdan gerçekleştirilir. Son iki dalışınız tekne veya botla yapılacaktır.

İhtiyacınız olan her türlü dalış ekipmanı dalış merkezimiz tarafından karşılanır.

Eğitim ücretinin yarısı kurs başlangıcında; kalanı ise eğitimi tamamladığınızda sizden talep edilir.